תמיסות לחוקנים

שאלות, תשובות ומידע חשוב.

תמיסות לחוקנים

הודעהעל ידי אופיר ב 16:55:54 ב- 28/07/2009

לכל משתתפי הפורום
שלום רב
אני סובלת מבעיית עצירות חמורה מאוד (בשל מחלה גנטית שמתבטאת בבעיה בחילוף חומרים בכבד) במשך שנים רבות (מגיל ילדות).
עשיתי את כל הבדיקות האפשריות (חוקני בריום, גסטרוסקופיה, קולונוסקופיה, מנומטריה של פי הטבעת, דפקוגרפיה-בדיקה שבה נותנים לשתות בריום + חוקן בריום ורואים את פעולת המעי, ובדיקת זמן מעבר) במטרה לגלות את הבעיות לעצירות האיומה שמגיעה לעיתי לאשפוזים בביה"ח, אך ללא שום אבחנה. רופאת הגסטרו שלי קבעה לאחר כל הבירור הנ"ל כי הבעיה היא בעקבות המחלה ושאין לה פתרונות עבורי מלבד שימוש במשלשלים.
עלי לציין כי מלבד שימוש בתרופות מבוססות מלחים ופוספטים שום דבר לא מועיל לי. הייתה תקופה שהייתי שותה תמיסות כאלו מבוססות על מלח אנגלי ורופאת הגסטרו אמרה שפשוט אגרום לנזק רב לכליות ולכן היא המליצה על שימוש בחוקני פליט אנמה שבהם אני משתמשת מזה כחמש שנים (כפעמיים עד שלוש בשבוע).

לסיכום רציתי לשאול
1. האם גם חוקני פליט אנמה במינון של 250 CC פעמיים עד שלוש בשבוע יכולים לגרום נזק לכליות
2. האם אצטרך להשתשמש בחוקנים במשך כל חיי
3. למי שבכל זאת משתמש/ת בחוקנים רציתי לדעת באילו תמיסות אתם משתמשים (תמיסות מוכנות אחרות, משהו מיוחד שאתם רוקחים לבד בביתכם או קונים בבית המרקחת)

אשמח מאוד לכל תשובה ועזרה
בברכה
אופיר
אופיר

Re: תמיסות לחוקנים

הודעהעל ידי גדעון שושני ב 22:06:57 ב- 28/07/2009

שלום
חוקני פליט קיימים בצורה מוכנהובהחלט יכולים לגרום לבעיות ולכן הרופא המטפל צריך לעקוב בעזרת בדיקות דם ותפקודי כליה. חוקנים אפקטיביים צריכים גם נפח וזאת בתמיסה פיזיולוגית (שניתן להכין בבית ע"י הוספת כפית מלח שולחן לכל ליטר מים).קיימות ערכות להזלפת חוקנים אלו לרכישה בבית מרקחת. ניתן למהול את המים הפיזיולוגיים עם תמיסת הפליט גם במחצית נפחם או להוסיף שמן פרפין.
ד"ר גדעון שושני
גדעון שושני

הודעהעל ידי אופיר ב 16:34:23 ב- 30/07/2009

לד"ר שושני
תודה רבה על המידע
אבל יש לי שאלה נוספת, האם ישנו טיפול אחר שיכול לפתור הבעיה לצמיתות (ללא תלות במשלשלים)?
בברכה
אופיר
אופיר

הודעהעל ידי גדעון שושני ב 10:50:23 ב- 02/08/2009

שלום
הנסיון במשלשלים לא הצליח ולכן הגעת לחוקנים.
האם אי פעם נעשה צלום חוקן בריום להדגמת המעי הגס? אם בחוקן בריום מודגם מעי גס מאד רחב, שחוקני הניקוי לו הועילו להחזירו לממידים נורמליים-אז ניתן להציע כריתת החלק המורחב של המעי הגס , כלומר ניתוח.
ד"ר ג. שושני
גדעון שושני

הודעהעל ידי פליט אנמה ב 18:15:07 ב- 06/05/2013

הי
יש לי לפליט אנמה בבית ואני סובל הבעיות שתוארו לעייל.
אני חושב להשתמש במוצר,
אשמח לשמוע מהחברים האם זה עזר להם
תודה
פליט אנמה

חזור אל פורום איטמות פי הטבעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד